Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

BORDSLAMPOR, ett par, försilvrade, England, 1900-talets början

I form av pelare med räfflad mittstam och korintiska kapitäl. Höjd ca 16 cm exklusive belysning.

Slitage. Märken. Omarbetade (senare elektrifierade). Ej funktionstestade.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 200
213
244
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
10 mar 2019 22:54
2 200 SEK
10 mar 2019 22:53
2 000 SEK
10 mar 2019 22:53
2 000 SEK
10 mar 2019 22:52
1 800 SEK
10 mar 2019 22:52
1 700 SEK
10 mar 2019 22:51
1 500 SEK
10 mar 2019 22:51
1 400 SEK
10 mar 2019 22:51
1 300 SEK
10 mar 2019 22:51
1 200 SEK
8 mar 2019 15:21
1 100 SEK
8 mar 2019 15:21
1 000 SEK
6 mar 2019 13:17
800 SEK
6 mar 2019 13:17
750 SEK
6 mar 2019 13:17
600 SEK
6 mar 2019 13:17
550 SEK
6 mar 2019 12:45
450 SEK
6 mar 2019 12:45
400 SEK
3 mar 2019 17:02
300 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13