FOHUNDAR, ett par, sten. Sen Qingdynasti.

Skuren dekor av buddhistiska lejon med valp respektive brokadboll under ena tassen. Höjd 26 cm.

Slitage, nagg, missfärgningar, fläckar.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
10 200
905
954
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
8
13 mar 2019 20:32
10 200 SEK
13 mar 2019 20:32
10 000 SEK
13 mar 2019 20:28
9 800 SEK
8
13 mar 2019 20:28
9 600 SEK
13 mar 2019 9:44
9 200 SEK
13 mar 2019 9:44
9 000 SEK
12 mar 2019 20:20
8 800 SEK
12 mar 2019 20:20
8 600 SEK
12 mar 2019 20:09
8 000 SEK
12 mar 2019 20:09
7 800 SEK
10 mar 2019 20:10
7 600 SEK
10 mar 2019 20:10
7 400 SEK
9 mar 2019 21:28
7 150 SEK
9 mar 2019 21:28
6 950 SEK
9 mar 2019 21:27
6 700 SEK
9 mar 2019 21:27
6 500 SEK
9 mar 2019 12:35
5 800 SEK
9 mar 2019 12:35
5 600 SEK
6 mar 2019 22:04
5 400 SEK
5 mar 2019 8:58
5 200 SEK
4 mar 2019 18:16
5 000 SEK
1 mar 2019 14:05
2 000 SEK