Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

FOHUNDAR, ett par, sten. Sen Qingdynasti.

Skuren dekor av buddhistiska lejon med valp respektive brokadboll under ena tassen. Höjd 26 cm.

Slitage, nagg, missfärgningar, fläckar.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
10 200
988
1 131
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
8
13 mar 2019 20:32
10 200 SEK
13 mar 2019 20:32
10 000 SEK
13 mar 2019 20:28
9 800 SEK
8
13 mar 2019 20:28
9 600 SEK
13 mar 2019 9:44
9 200 SEK
13 mar 2019 9:44
9 000 SEK
12 mar 2019 20:20
8 800 SEK
12 mar 2019 20:20
8 600 SEK
12 mar 2019 20:09
8 000 SEK
12 mar 2019 20:09
7 800 SEK
10 mar 2019 20:10
7 600 SEK
10 mar 2019 20:10
7 400 SEK
9 mar 2019 21:28
7 150 SEK
9 mar 2019 21:28
6 950 SEK
9 mar 2019 21:27
6 700 SEK
9 mar 2019 21:27
6 500 SEK
9 mar 2019 12:35
5 800 SEK
9 mar 2019 12:35
5 600 SEK
6 mar 2019 22:04
5 400 SEK
5 mar 2019 8:58
5 200 SEK
4 mar 2019 18:16
5 000 SEK
1 mar 2019 14:05
2 000 SEK