Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

URNA, fajans. 1700-tal.

URNA, fajans. 1700-tal.

Dekor i blått, med motiv av blommande trädgård och fågel. Undersidan märkt med "No 227 1/2". Höjd 21 cm.

Omfattande skador, lagningar.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
3 200
310
355
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
13 mar 2019 17:01
3 200 SEK
13 mar 2019 17:01
3 000 SEK
7 mar 2019 23:12
2 000 SEK
4 mar 2019 20:41
300 SEK