VINGLAS, sex stycken, 1800-tal.

Bukig form på balusterben. Graverad dekor av mongoram under adlig krona. Frånsidan med de olika världsdelarna. Höjd 14 cm.

Slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
6 200
550
574
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
13 mar 2019 20:45
6 200 SEK
13 mar 2019 20:45
6 000 SEK
13 mar 2019 11:38
5 700 SEK
8
13 mar 2019 11:38
5 500 SEK
13 mar 2019 11:13
5 200 SEK
13 mar 2019 11:13
5 000 SEK
13 mar 2019 9:24
4 000 SEK
11 mar 2019 22:38
3 800 SEK
6 mar 2019 9:30
3 600 SEK
6 mar 2019 9:30
3 500 SEK
5 mar 2019 11:32
2 900 SEK
4 mar 2019 12:01
2 700 SEK
4 mar 2019 12:01
2 500 SEK
4 mar 2019 12:01
2 400 SEK
3 mar 2019 9:11
2 200 SEK
1 mar 2019 18:04
2 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02