MAX MILO, SKULPTUR, brons, signerad Milo. Gjutarstämpel.
Vanitas efter "Tänkaren" av Auguste Rodin. Signerad Milo. Gjutarstämpel J.B. Deposee, Bronze Garanti, Paris. Märkt A7949. På marmorsockel. Höjd 15 cm.
Obetydligt ytslitage.
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.