CHOKLADKANNA med LOCK, porslin. Meissen, 1700-tal.

Vitglaserad. Höjd 17,5 cm.

Slitage, trähandtaget med nagg.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
13 000
1 133
1 186
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (47 bud)
9
13 mar 2019 21:40
13 000 SEK
8
13 mar 2019 19:41
12 500 SEK
13 mar 2019 19:41
12 200 SEK
13 mar 2019 19:40
12 000 SEK
8
13 mar 2019 19:40
11 500 SEK
13 mar 2019 19:40
11 000 SEK
8
13 mar 2019 19:40
10 500 SEK
13 mar 2019 19:01
9 700 SEK
8
13 mar 2019 16:37
9 500 SEK
8
13 mar 2019 13:59
8 400 SEK
13 mar 2019 13:59
8 200 SEK
13 mar 2019 13:59
8 000 SEK
8
13 mar 2019 13:59
7 800 SEK
13 mar 2019 13:58
7 400 SEK
8
13 mar 2019 13:58
7 200 SEK
13 mar 2019 4:58
6 600 SEK
8
12 mar 2019 23:11
6 400 SEK
12 mar 2019 23:11
6 200 SEK
8
12 mar 2019 23:11
6 200 SEK
12 mar 2019 23:11
5 800 SEK
8
12 mar 2019 23:11
5 600 SEK
12 mar 2019 23:11
5 400 SEK
8
12 mar 2019 23:11
5 200 SEK
12 mar 2019 5:11
4 808 SEK
12 mar 2019 5:11
4 608 SEK
12 mar 2019 5:11
4 408 SEK
12 mar 2019 5:11
4 208 SEK
12 mar 2019 0:47
4 000 SEK
10 mar 2019 23:28
3 800 SEK
7 mar 2019 19:48
3 600 SEK
5 mar 2019 10:01
3 400 SEK
4 mar 2019 14:18
3 200 SEK
4 mar 2019 14:18
3 001 SEK
4 mar 2019 13:48
2 701 SEK
2 mar 2019 21:12
2 501 SEK
2 mar 2019 21:12
2 500 SEK
2 mar 2019 21:12
2 201 SEK
2 mar 2019 21:12
2 001 SEK
2 mar 2019 21:11
1 651 SEK
2 mar 2019 21:11
1 551 SEK
2 mar 2019 20:56
1 100 SEK
2 mar 2019 20:56
1 000 SEK
2 mar 2019 12:27
500 SEK
2 mar 2019 12:27
450 SEK
2 mar 2019 7:27
400 SEK
1 mar 2019 23:23
350 SEK
1 mar 2019 21:37
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02