Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

POKAL, SKÅL samt 2 SMÅ BÄGARE, glas, anglo-iriska, 1800-tal.

Slipad dekor. Två med lock. Bägarna med metallinfattad kant. Pokalens diameter 12, höjd 30 cm. Bägarnas diameter 7, höjd 10-14 cm. Skålens längd 16, bredd 11, höjd 10 cm.

En bägare saknar lock. Slitage. Pokal med lagning. Bägare med fotnagg.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
650
63
72
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
13 mar 2019 21:20
650 SEK
13 mar 2019 21:20
600 SEK
12 mar 2019 17:54
550 SEK
12 mar 2019 17:54
500 SEK
12 mar 2019 17:54
500 SEK
11 mar 2019 21:17
300 SEK