SKEDAR, 6 st, silver, olika Västeråssmeder, sent 1700-tidigt 1800-tal.

Jonas Elg (3 st), 1791, 1793, 1802, Bengt Biörn 1754, Abraham Sundström 1796 samt Carl Klingwall 1774. Längd 20-21 cm. Vikt 280 gram.

Smärre slitage. Senare gravyr.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
5 200
468
493
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
13 mar 2019 21:04
5 200 SEK
13 mar 2019 20:48
5 000 SEK
13 mar 2019 20:48
4 912 SEK
13 mar 2019 20:47
4 712 SEK
13 mar 2019 20:47
4 512 SEK
13 mar 2019 20:46
4 312 SEK
13 mar 2019 20:46
4 112 SEK
13 mar 2019 10:01
3 912 SEK
13 mar 2019 10:01
3 712 SEK
12 mar 2019 21:44
2 300 SEK
12 mar 2019 21:44
2 100 SEK
12 mar 2019 21:29
1 975 SEK
12 mar 2019 21:29
1 875 SEK
7 mar 2019 7:09
1 500 SEK
4 mar 2019 18:18
800 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02