Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

SKEDAR, 6 st, silver, 1700-talets mitt.

5 st av Johan Lorenz Starin, Stockholm 1747-48 samt 1 st av Lorens Stabeus, Stockholm 1756. Längd 20,5-21 cm. Vikt 395 gram.

Smärre slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
4 700
455
521
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
13 mar 2019 21:17
4 700 SEK
13 mar 2019 21:17
4 500 SEK
13 mar 2019 21:17
4 300 SEK
13 mar 2019 21:17
4 100 SEK
13 mar 2019 21:16
4 050 SEK
13 mar 2019 21:16
3 850 SEK
13 mar 2019 21:05
3 650 SEK
13 mar 2019 21:05
3 450 SEK
13 mar 2019 21:05
3 400 SEK
13 mar 2019 21:05
3 200 SEK
13 mar 2019 17:47
3 000 SEK
8 mar 2019 21:06
2 200 SEK
6 mar 2019 19:43
2 000 SEK
6 mar 2019 11:57
1 800 SEK
4 mar 2019 18:15
1 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13