KNIVAR, 7+3 stycken, silver, bland annat Carl Wilhelm Troselius (Stockholm 1825-42)1831 + 1824.

Med stålblad. Tre knivar med ätten Croneborgs vapenstämpel. Längd 25,5 cm. Total vikt 811 g.

Åldersrelaterat slitage. Delvis otydliga stämplar.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 800
245
255
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
13 mar 2019 20:44
2 800 SEK
13 mar 2019 20:44
2 600 SEK
13 mar 2019 16:57
2 200 SEK
13 mar 2019 16:57
2 000 SEK
12 mar 2019 21:36
1 802 SEK
12 mar 2019 21:36
1 702 SEK
11 mar 2019 11:42
1 500 SEK
4 mar 2019 20:28
1 000 SEK