Matknivar, 12 st, ebenholts med silvermontering, ostämplade. Frankrike 1800-tal.

Silvermontering med berainornamentik. Knivbladet märkt GJ Paris. Längd 25 cm.

Lätt slitage, trät med sprickor, nagg.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
9 200
802
839
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
9
13 mar 2019 21:19
9 200 SEK
13 mar 2019 21:18
9 000 SEK
9
13 mar 2019 21:16
8 800 SEK
13 mar 2019 21:16
8 700 SEK
13 mar 2019 20:49
7 700 SEK
9
13 mar 2019 20:49
7 500 SEK
9
13 mar 2019 20:08
7 200 SEK
13 mar 2019 20:08
7 000 SEK
13 mar 2019 18:35
5 600 SEK
8
13 mar 2019 18:35
5 400 SEK
8
13 mar 2019 16:56
5 200 SEK
13 mar 2019 16:56
5 000 SEK
13 mar 2019 16:56
4 800 SEK
8
13 mar 2019 16:56
4 600 SEK
13 mar 2019 11:10
3 300 SEK
12 mar 2019 20:45
3 100 SEK
12 mar 2019 20:45
3 000 SEK
12 mar 2019 16:49
2 200 SEK
12 mar 2019 16:49
2 000 SEK
9 mar 2019 7:54
1 850 SEK
9 mar 2019 7:54
1 750 SEK
6 mar 2019 8:31
1 600 SEK
6 mar 2019 8:31
1 500 SEK
4 mar 2019 19:51
1 100 SEK
2 mar 2019 14:40
1 000 SEK
2 mar 2019 0:42
300 SEK