Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

KNIVAR, 6 st, silver pistolskaft, Jugend, Holland, 1900-talets början.

Med stålblad. Skaft med dekor av blomster. Längd 24 cm. Total vikt 836 g.

Smärre slitage. Otydliga stämplar.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
5 200
504
577
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
13 mar 2019 20:41
5 200 SEK
13 mar 2019 20:40
5 000 SEK
13 mar 2019 20:40
5 000 SEK
13 mar 2019 18:54
4 200 SEK
13 mar 2019 18:54
4 000 SEK
13 mar 2019 9:16
3 600 SEK
12 mar 2019 15:09
3 400 SEK
12 mar 2019 15:09
3 211 SEK
8 mar 2019 21:08
3 000 SEK
8 mar 2019 21:08
2 800 SEK
8 mar 2019 21:08
2 600 SEK
8 mar 2019 21:08
2 400 SEK
6 mar 2019 22:06
2 200 SEK
2 mar 2019 16:02
2 000 SEK