Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

BERNT ERLANDSSON, karott med lock, silver, Kristianstad 1909.

Rund form. Lockknopp i form av kotte. Invändigt förgylld. Löstagbar hänkel av svarvat, svärtat trä. Diameter 19,5 cm. Vikt exklusive hänkel 1160 gram.

Smärre slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
4 800
465
532
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
9
13 mar 2019 22:19
4 800 SEK
8
11 mar 2019 14:21
4 600 SEK
6 mar 2019 12:36
4 400 SEK
6 mar 2019 12:36
4 201 SEK
5 mar 2019 22:58
4 200 SEK
5 mar 2019 22:58
4 000 SEK
4 mar 2019 15:04
3 600 SEK
4 mar 2019 15:04
3 400 SEK
3 mar 2019 18:34
3 200 SEK
3 mar 2019 17:02
3 000 SEK
3 mar 2019 15:57
2 800 SEK
3 mar 2019 9:19
2 600 SEK
3 mar 2019 9:19
2 500 SEK
2 mar 2019 10:12
2 201 SEK
1 mar 2019 15:00
2 001 SEK
1 mar 2019 15:00
2 000 SEK
1 mar 2019 15:00
1 600 SEK
1 mar 2019 15:00
1 500 SEK
1 mar 2019 14:59
1 400 SEK
1 mar 2019 14:59
1 300 SEK
1 mar 2019 14:59
1 200 SEK
1 mar 2019 14:59
1 100 SEK
1 mar 2019 11:52
1 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13