TESKEDAR, 11 st, silver, Tyskland samt Ryssland, 1800-talets slut.

Med fiolskaft. Sju stycken av Koch & Bergfeld, Bremen, Tyskland, efter 1886, längd 15 cm. 4 stycken St Petersburg, 1884, längd 14 cm.
Total vikt 360 g.

Åldersrelterat slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
1 001
88
92
Utropspris
500 SEK
Budhistorik (15 bud)
13 mar 2019 22:11
1 001 SEK
13 mar 2019 22:11
1 000 SEK
13 mar 2019 21:50
951 SEK
13 mar 2019 21:50
901 SEK
13 mar 2019 21:45
900 SEK
13 mar 2019 21:41
850 SEK
13 mar 2019 21:41
800 SEK
13 mar 2019 21:41
800 SEK
13 mar 2019 21:36
750 SEK
13 mar 2019 21:36
700 SEK
13 mar 2019 10:48
650 SEK
12 mar 2019 15:20
600 SEK
12 mar 2019 15:20
550 SEK
12 mar 2019 15:10
350 SEK
9 mar 2019 16:03
300 SEK