KAFFE- OCH TESKEDAR, 34 st, silver, 17-1800-tal, bl a Jonas Aspelin d.ä. Ystad 1773.

Mestadels fiolskaft. Längd 11-16 cm. Vikt totalt 343 gram.

Bristningar. Bucklor. Slitage. Senare gravyr.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
4 100
357
374
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
13 mar 2019 21:07
4 100 SEK
13 mar 2019 21:07
3 900 SEK
13 mar 2019 21:07
3 700 SEK
13 mar 2019 21:07
3 500 SEK
13 mar 2019 19:48
3 100 SEK
12 mar 2019 0:49
2 900 SEK
11 mar 2019 16:07
2 500 SEK
11 mar 2019 16:07
2 300 SEK
11 mar 2019 16:07
1 750 SEK
11 mar 2019 16:07
1 650 SEK
10 mar 2019 15:03
1 200 SEK
7 mar 2019 18:25
1 100 SEK
7 mar 2019 7:17
827 SEK
6 mar 2019 9:27
777 SEK
5 mar 2019 15:20
562 SEK
5 mar 2019 15:20
512 SEK
5 mar 2019 15:19
462 SEK
5 mar 2019 15:19
412 SEK
1 mar 2019 17:45
300 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02