Bägare, silver, ostämplad, sannolikt sk bönhasarbete, Sverige 1800-talets början.

Konande, fotlös, med svisselerad blomdekor och monogram. Höjd 9 cm, vikt 70 gram.

Slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 088
183
195
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (27 bud)
13 mar 2019 22:23
2 088 SEK
13 mar 2019 22:22
1 988 SEK
13 mar 2019 22:22
1 888 SEK
13 mar 2019 22:22
1 800 SEK
13 mar 2019 22:21
1 680 SEK
13 mar 2019 22:21
1 580 SEK
13 mar 2019 22:21
1 500 SEK
13 mar 2019 22:21
1 450 SEK
13 mar 2019 22:21
1 350 SEK
13 mar 2019 22:20
1 230 SEK
13 mar 2019 17:16
1 130 SEK
13 mar 2019 17:16
1 050 SEK
13 mar 2019 17:14
1 030 SEK
13 mar 2019 17:14
980 SEK
13 mar 2019 16:58
930 SEK
13 mar 2019 16:58
880 SEK
13 mar 2019 8:00
800 SEK
13 mar 2019 8:00
750 SEK
13 mar 2019 8:00
750 SEK
12 mar 2019 22:06
650 SEK
10 mar 2019 18:01
600 SEK
9 mar 2019 15:19
550 SEK
4 mar 2019 19:02
500 SEK
4 mar 2019 19:02
450 SEK
4 mar 2019 1:17
400 SEK
4 mar 2019 1:17
350 SEK
1 mar 2019 11:52
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

220. Lars Holmström, taklampa, Swedish Grace, Arvika 1920-30-tal.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK