BUCKELFAT, fajans. Tyskland, 1700-tal.

Kinesiserande dekor i underglasyrblått. Diameter 34,5 cm.

Slitage. Nagg. Sprickor.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
4 400
417
478
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
14 mar 2019 20:11
4 400 SEK
14 mar 2019 20:10
4 200 SEK
14 mar 2019 20:10
4 200 SEK
14 mar 2019 20:10
4 000 SEK
14 mar 2019 20:09
3 800 SEK
14 mar 2019 20:08
3 600 SEK
14 mar 2019 20:08
3 400 SEK
14 mar 2019 20:07
3 200 SEK
14 mar 2019 12:04
3 000 SEK
13 mar 2019 17:03
2 800 SEK
13 mar 2019 17:00
1 250 SEK
13 mar 2019 15:36
800 SEK
13 mar 2019 9:18
500 SEK
4 mar 2019 18:44
300 SEK