HURTSSKRIVBORD, omkring år 1900.

Målat. Kinesiserande lackdekor. Skinnklädd skrivskiva med tillhörande lös glasskiva. Tre lådor i sarg. Två hurtsar med dörr och bakomliggande hyllplan.
Längd 134. Bredd 86. Höjd ca 78 cm.

Slitage. Repor. Märken. Smärre färgbortfall. Torrsprickor. Saknar några nyckelhålsbeslag. En hurts låst. Nyckel saknas.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
7 100
619
648
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
14 mar 2019 20:11
7 100 SEK
14 mar 2019 20:09
6 900 SEK
14 mar 2019 20:08
6 700 SEK
14 mar 2019 20:08
6 500 SEK
14 mar 2019 20:08
6 500 SEK
14 mar 2019 20:06
6 200 SEK
14 mar 2019 20:06
6 000 SEK
14 mar 2019 20:05
5 800 SEK
14 mar 2019 20:05
5 600 SEK
14 mar 2019 20:05
5 500 SEK
14 mar 2019 20:05
5 400 SEK
14 mar 2019 20:02
5 200 SEK
14 mar 2019 20:02
5 000 SEK
14 mar 2019 20:02
4 800 SEK
10 mar 2019 19:30
4 200 SEK
10 mar 2019 19:30
4 000 SEK
10 mar 2019 19:30
4 000 SEK
9 mar 2019 21:02
3 050 SEK
5 mar 2019 18:56
2 850 SEK
5 mar 2019 15:05
2 700 SEK
5 mar 2019 15:05
2 500 SEK
1 mar 2019 17:36
2 000 SEK