Madeleine Pyk – en samling F769

BRÄNNVINSFLASKA, 1700-tal.

BRÄNNVINSFLASKA, 1700-tal.

Glas. Graverad dekor. Höjd 18 cm.

Obetydligt slitage, mynningen med förstärkning av tenn. Senare propp.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
14 mar 2019 20:03
2 200 SEK
11 mar 2019 22:15
2 000 SEK
11 mar 2019 18:21
1 300 SEK
9 mar 2019 19:47
1 200 SEK
9 mar 2019 13:21
850 SEK
8 mar 2019 21:21
750 SEK
8 mar 2019 12:01
500 SEK
4 mar 2019 20:33
300 SEK