Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

KARAFFINER, ett par, glas, med proppar av silver, sengustavianska, 1815.

Lätt lilafärgad glasmassa. Balusterformade på fot. Etsad dekor av stiliserad blomsterslinga. Silverpropparna stämplade Johan Fredrik Björnstedt, Stockholm (1807-1826). Höjd 24 cm.

Nagg. Proppar med bucklor. Slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 700
262
299
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
14 mar 2019 19:45
2 700 SEK
14 mar 2019 19:45
2 500 SEK
14 mar 2019 1:07
2 250 SEK
13 mar 2019 13:51
2 050 SEK
13 mar 2019 13:50
1 950 SEK
13 mar 2019 13:50
1 950 SEK
12 mar 2019 23:49
1 850 SEK
11 mar 2019 22:11
1 750 SEK
11 mar 2019 22:10
1 650 SEK
11 mar 2019 22:10
1 600 SEK
6 mar 2019 0:14
1 400 SEK
6 mar 2019 0:14
1 300 SEK
3 mar 2019 23:22
1 100 SEK
3 mar 2019 23:21
1 000 SEK
3 mar 2019 23:21
1 000 SEK
2 mar 2019 9:20
850 SEK
1 mar 2019 23:27
800 SEK
1 mar 2019 18:50
750 SEK
1 mar 2019 18:23
700 SEK
1 mar 2019 18:23
650 SEK
1 mar 2019 16:46
551 SEK
1 mar 2019 16:45
501 SEK
1 mar 2019 16:45
500 SEK
1 mar 2019 11:57
300 SEK