Madeleine Pyk – en samling F769

SKÅP, renässansstil, 1800-tal.

Mörkbetsad och svärtad ek. Tvådelad. Överdel med dörrpar med bakomliggande förvaring. Nederdel med låda samt dörrpar med bakomliggande förvaring. Bredd 152, Djup 64. Höjd 149 cm. Nyckel finns.

Nedre dörrpar låst. Övre dörrpar med kärvigt lås. Torrsprickor. Maskstungen. Slitage. Repor. Märken. Skador. Dekorbortfall. Nyckel finns.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
5 200
494
567
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
14 mar 2019 19:38
5 200 SEK
14 mar 2019 19:38
5 000 SEK
14 mar 2019 19:38
4 800 SEK
14 mar 2019 19:37
4 500 SEK
14 mar 2019 19:37
4 300 SEK
14 mar 2019 19:37
3 850 SEK
14 mar 2019 19:37
3 650 SEK
14 mar 2019 19:36
3 450 SEK
14 mar 2019 19:36
3 250 SEK
14 mar 2019 19:36
3 000 SEK
14 mar 2019 19:36
2 800 SEK
7 mar 2019 20:20
2 600 SEK
7 mar 2019 20:20
2 400 SEK
2 mar 2019 21:09
2 200 SEK
2 mar 2019 10:15
2 000 SEK