Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

VAS/BORDSLAMPA, porslin samt förgylld brons. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Dekor i famille vertefärger, med motiv av blommor, växter och fåglar. Höjd på vas ca 24,5 cm. Totalhöjd ca 53 cm.

Ej funktionstestad. Ej examinerad inuti. Synlig kantspricka vid bräm, samt nagg vid fotring. Troligen borrad.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
5 700
552
632
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
8
14 mar 2019 20:49
5 700 SEK
14 mar 2019 20:49
5 500 SEK
8
14 mar 2019 20:47
5 300 SEK
14 mar 2019 20:47
5 200 SEK
8
14 mar 2019 20:46
5 000 SEK
11
14 mar 2019 20:45
5 000 SEK
8
14 mar 2019 20:45
4 800 SEK
11
14 mar 2019 20:45
4 600 SEK
8
14 mar 2019 20:44
4 400 SEK
11
14 mar 2019 20:44
4 200 SEK
11
14 mar 2019 20:44
4 120 SEK
14 mar 2019 20:42
3 920 SEK
10
14 mar 2019 20:42
3 720 SEK
14 mar 2019 20:42
3 700 SEK
10
14 mar 2019 17:45
3 500 SEK
9
14 mar 2019 17:45
3 350 SEK
9
14 mar 2019 10:36
2 900 SEK
8
12 mar 2019 22:29
2 700 SEK
12 mar 2019 22:29
2 622 SEK
10 mar 2019 19:08
2 422 SEK
10 mar 2019 19:07
2 222 SEK
10 mar 2019 19:07
2 209 SEK
7 mar 2019 11:55
1 700 SEK
7 mar 2019 11:55
1 600 SEK
4 mar 2019 16:14
1 500 SEK
4 mar 2019 16:14
1 400 SEK
2 mar 2019 9:21
1 300 SEK
2 mar 2019 9:21
1 200 SEK
1 mar 2019 21:28
1 000 SEK
1 mar 2019 21:28
950 SEK
1 mar 2019 16:56
900 SEK
1 mar 2019 16:56
850 SEK
1 mar 2019 11:49
800 SEK