Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

LJUSSTAKAR, två stycken, gustavianska, 1700-talets slut, sannolikt Sverige.

Försilvrad mässing. Kolonnformade. Lösa ljusmanschetter. Höjd ca 23-23,5 cm.

Slitage. Obetydliga skador och lagningar.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
9 400
911
1 042
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
9
14 mar 2019 11:54
9 400 SEK
8
14 mar 2019 11:54
9 200 SEK
9
13 mar 2019 11:52
8 200 SEK
8
13 mar 2019 11:52
8 000 SEK
8
11 mar 2019 10:24
5 200 SEK
11 mar 2019 10:20
5 000 SEK
9 mar 2019 20:32
4 000 SEK
8 mar 2019 16:14
3 025 SEK
6 mar 2019 20:50
1 700 SEK
6 mar 2019 14:24
1 600 SEK
6 mar 2019 10:56
1 500 SEK
6 mar 2019 9:13
650 SEK
4 mar 2019 19:41
550 SEK