LJUSSTAKAR, två stycken, gustavianska, 1700-talets slut, sannolikt Sverige. Lös arm för tre ljus medföljer.

Försilvrad mässing. Kolonnformade. Lösa ljusmanschetter. Höjd ca 28-28,5 cm. Lös arm för tre ljus medföljer, längd ca 30 cm.

Smärre slitage. Obetydliga bucklor.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
20 100
1 766
1 875
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
8
14 mar 2019 21:25
20 100 SEK
14 mar 2019 21:25
20 000 SEK
14 mar 2019 21:25
19 600 SEK
8
14 mar 2019 21:25
19 100 SEK
14 mar 2019 21:24
18 600 SEK
8
14 mar 2019 21:24
18 100 SEK
14 mar 2019 21:24
17 600 SEK
8
14 mar 2019 21:24
17 100 SEK
14 mar 2019 21:24
16 600 SEK
8
14 mar 2019 21:24
16 100 SEK
14 mar 2019 21:23
15 600 SEK
8
14 mar 2019 21:23
15 100 SEK
14 mar 2019 21:23
14 500 SEK
8
14 mar 2019 21:23
14 000 SEK
14 mar 2019 21:23
13 500 SEK
8
14 mar 2019 21:23
13 000 SEK
14 mar 2019 21:23
11 500 SEK
8
14 mar 2019 21:23
11 000 SEK
14 mar 2019 21:23
10 500 SEK
8
14 mar 2019 21:23
10 000 SEK
14 mar 2019 21:22
9 800 SEK
8
14 mar 2019 21:22
9 600 SEK
14 mar 2019 21:22
9 400 SEK
8
14 mar 2019 21:22
9 200 SEK
14 mar 2019 19:35
9 000 SEK
13 mar 2019 17:01
8 800 SEK
13 mar 2019 17:01
7 600 SEK
13 mar 2019 17:01
7 400 SEK
12 mar 2019 15:59
4 400 SEK
12 mar 2019 15:59
4 200 SEK
11 mar 2019 10:25
4 000 SEK
8 mar 2019 16:14
3 025 SEK
7 mar 2019 16:04
1 000 SEK
5 mar 2019 14:42
600 SEK
4 mar 2019 19:42
550 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

352. Nanna Ditzel, skrivbord, Søren Willadsen Møbelfabrik, Danmark, 1950-tal.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
70 000

ditt bud
Fair warning
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
Aktuellt bud:
70 000 SEK