Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

VÄGGPENDYL, Jonas Cederlund, Stockholm. Verksam 1799-1825. Sengustaviansk.

Förgylld och bronserad. Skuren samt gjuten dekor. Pendel medföljer. 95 x 53 cm.

Smärre skador, repor, dekorbortfall. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
7 200
698
798
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
13 mar 2019 16:55
7 200 SEK
13 mar 2019 16:55
7 000 SEK
13 mar 2019 16:52
6 400 SEK
13 mar 2019 16:52
6 200 SEK
4 mar 2019 20:46
6 000 SEK
3 mar 2019 19:44
4 200 SEK
3 mar 2019 8:14
4 000 SEK
2 mar 2019 0:49
3 400 SEK
1 mar 2019 23:45
3 000 SEK
1 mar 2019 22:02
2 500 SEK
1 mar 2019 18:22
2 000 SEK