SKEDAR OCH GAFFLAR, 6 + 6 stycken, silver, skedarna stämplade Dresden, Tyskland, 1700/1800-tal.

Skaft med dekor av blomster. Gravyr av krönt vapensköld. Längd 21 cm. Vikt 757 g.

Smärre slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
5 000
439
466
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (33 bud)
14 mar 2019 18:04
5 000 SEK
8
14 mar 2019 18:04
5 000 SEK
14 mar 2019 16:14
4 300 SEK
14 mar 2019 16:14
4 100 SEK
13 mar 2019 18:54
3 900 SEK
13 mar 2019 18:54
3 700 SEK
12 mar 2019 21:42
3 200 SEK
12 mar 2019 17:44
3 000 SEK
11 mar 2019 22:04
2 900 SEK
11 mar 2019 22:04
2 700 SEK
6 mar 2019 22:04
2 226 SEK
6 mar 2019 22:04
2 026 SEK
6 mar 2019 13:01
2 012 SEK
6 mar 2019 10:30
1 912 SEK
6 mar 2019 10:30
1 900 SEK
6 mar 2019 10:30
1 812 SEK
6 mar 2019 10:30
1 712 SEK
6 mar 2019 10:30
1 612 SEK
6 mar 2019 10:30
1 512 SEK
6 mar 2019 10:30
1 412 SEK
6 mar 2019 10:30
1 312 SEK
5 mar 2019 17:27
1 212 SEK
5 mar 2019 14:52
1 112 SEK
5 mar 2019 14:52
1 100 SEK
5 mar 2019 10:54
907 SEK
5 mar 2019 10:53
857 SEK
5 mar 2019 10:53
850 SEK
4 mar 2019 13:19
514 SEK
4 mar 2019 12:13
500 SEK
3 mar 2019 16:03
450 SEK
2 mar 2019 21:56
400 SEK
1 mar 2019 22:44
350 SEK
1 mar 2019 14:56
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

826. Gösta Adrian-Nilsson, "Marin Francais" (Sjömansvisa).
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
Budhistorik
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
Aktuellt bud:
370 000 SEK