HUMMERGAFFLAR, 6+3 stycken, silver, bland annat Karl Anderson, Stockholm (1892-1933), 1910-20-tal.

Sex gafflar av Karl Andersson med dekor av humrar, längd 18,5 cm. Tre gafflar stämplade Nordiska Kompaniet och daterade 1917, längd 19,5 cm. Total silvervikt 300 g.

Åldersrelaterat slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
4 400
384
401
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
10
14 mar 2019 22:02
4 400 SEK
9
14 mar 2019 22:02
4 200 SEK
9
14 mar 2019 11:21
3 700 SEK
8
14 mar 2019 11:21
3 500 SEK
8
13 mar 2019 22:18
3 255 SEK
13 mar 2019 22:18
3 055 SEK
8
11 mar 2019 12:00
2 855 SEK
9 mar 2019 14:39
2 655 SEK
8
9 mar 2019 14:39
2 500 SEK
8
9 mar 2019 14:12
2 450 SEK
6 mar 2019 9:21
2 250 SEK
6 mar 2019 9:21
2 075 SEK
3 mar 2019 10:52
2 050 SEK
2 mar 2019 20:14
1 950 SEK
2 mar 2019 19:55
1 850 SEK
2 mar 2019 19:55
1 812 SEK
2 mar 2019 17:17
1 712 SEK
2 mar 2019 17:16
1 612 SEK
2 mar 2019 17:16
1 611 SEK
2 mar 2019 17:01
1 511 SEK
2 mar 2019 16:44
1 411 SEK
2 mar 2019 16:12
1 311 SEK
2 mar 2019 14:41
1 211 SEK
2 mar 2019 13:30
1 111 SEK
2 mar 2019 13:29
1 011 SEK
2 mar 2019 13:29
1 000 SEK
1 mar 2019 21:08
904 SEK
1 mar 2019 21:00
900 SEK
1 mar 2019 21:00
850 SEK
1 mar 2019 21:00
800 SEK
1 mar 2019 21:00
550 SEK
1 mar 2019 21:00
500 SEK
1 mar 2019 17:47
400 SEK
1 mar 2019 13:32
350 SEK
1 mar 2019 11:48
300 SEK