VAS, emaljmålat glas, sannolikt Haida/ Novy Bor, Böhmen tidigt 1900-tal.

Dekor av blommor med reserver i blått och guld. Diameter 14. Höjd 18 cm.

Smärre slitage och obetydliga mynningsnagg.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 350
207
216
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
14 mar 2019 11:34
2 350 SEK
14 mar 2019 10:35
2 150 SEK
14 mar 2019 10:35
2 010 SEK
13 mar 2019 7:09
1 800 SEK
12 mar 2019 22:32
1 700 SEK
12 mar 2019 22:32
1 610 SEK
12 mar 2019 22:31
1 600 SEK
12 mar 2019 22:31
1 500 SEK
9 mar 2019 9:32
1 300 SEK
5 mar 2019 14:06
1 200 SEK
4 mar 2019 12:01
650 SEK
4 mar 2019 12:01
600 SEK
3 mar 2019 17:49
550 SEK
3 mar 2019 17:49
500 SEK
1 mar 2019 18:22
300 SEK