KOMMOD, nyklassicistisk stil, 1800-tal.

Målad i porfyrimitation. Skuren dekor. En dörr med två bakomliggande lådor och hylla. Uppfällbart lock, invändigt med målad erotisk scen och uttag för tvättservis. Bredd 63, djup 48, höjd 89 cm.

Renoverad och kompletterad. Smärre slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 200
194
203
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
14 mar 2019 15:49
2 200 SEK
7 mar 2019 20:16
2 000 SEK