1137627
BÖCKER, 2 vol, Carl von Rosenstein SAMT Anders Botin

Berättelse om några försök att leda vatten från sank mark efter Elkingtons sätt, på Örebro Läns Kongl. Hushållnings-Sällskaps föranstaltande företagne år 1806, med 8 kartor, Lund 1807, pappband. SAMT Beskrifning Om Swenska Hemman Och Jorda-Gods I-II, Stockholm Lars Salvius 1755-1756, halvpergamentband. Ej genomgångna

Skador, slitage

Övrigt

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling

Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist fine art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
900
84
94
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
29 apr 20:44
900 SEK
29 apr 20:43
850 SEK
29 apr 20:41
800 SEK
29 apr 20:41
750 SEK
29 apr 20:41
700 SEK