Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

SINI MAJURI, glasskulptur signerad Sini Majuri, Ella Varvio.

Glass comic 2014. Höjd 18,5 cm. Sini Majuri och Ella Varvio, del av det gemensamma verket "Seriebild i glas".

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur Sini Majuris samling.

2014 Toronto Comic arts Festival. Toronto, Canada
2014 Lasinen sarjakuva. Suomen lasimuseo. Riihimäki
2016 Glasrijk Tubbergen. Tubbergen, Alankomaat
2016 Parallax art fair. Lontoo

Klubbat pris
130
1 342
149
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (5 bud)
18 dec 2018 22:38
130 EUR
18 dec 2018 22:38
120 EUR
6 dec 2018 13:53
110 EUR
5 dec 2018 20:36
100 EUR
4 dec 2018 20:16
65 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13