Sylvia Stave

(Sverige, 1908-1994)
Sylvia Stave
(Sverige, 1908-1994)

SYLVIA STAVE, coctailshaker, nysilver CG HALLBERG, 1930-tal.

Höjd ca 21, märkt CGH ALP,

Ytligt slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Formgivare

Klubbat pris
1 301
115
120
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
14 dec 2018 13:56
1 301 SEK
14 dec 2018 13:56
1 201 SEK
9 dec 2018 19:17
750 SEK
9 dec 2018 19:17
700 SEK
9 dec 2018 8:30
550 SEK
9 dec 2018 8:30
500 SEK
8 dec 2018 10:51
450 SEK
8 dec 2018 10:51
400 SEK
7 dec 2018 15:28
350 SEK
7 dec 2018 11:28
300 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60