Folke Arström

(Sverige, 1907-1997)
Folke Arström
(Sverige, 1907-1997)

FOLKE ARSTRÖM, coctailshaker, nysilver GAB, 1900-talets första hälft.

Lock i bakelit, höjd ca 21,5 cm, märkt GAB NS ALP.

Smärre ytligt slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Klubbat pris
1 601
152
174
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
14 dec 2018 13:25
1 601 SEK
14 dec 2018 13:25
1 501 SEK
14 dec 2018 13:25
1 500 SEK
9 dec 2018 8:30
752 SEK
9 dec 2018 8:30
702 SEK
8 dec 2018 8:15
652 SEK
8 dec 2018 8:15
602 SEK
8 dec 2018 8:15
550 SEK
8 dec 2018 8:15
500 SEK
7 dec 2018 18:57
450 SEK
7 dec 2018 18:57
400 SEK
7 dec 2018 15:28
350 SEK
7 dec 2018 11:29
300 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60