CARL DEFFNER ESSLINGEN, coctailshaker, Tyskland 1920-30-tal.

Reliefdekor, överdrag av mässing. Märkt CDE, höjd ca 19 cm.

Smärre ytligt slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Klubbat pris
1 950
172
180
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
14 dec 2018 14:02
1 950 SEK
14 dec 2018 14:02
1 850 SEK
13 dec 2018 11:46
1 750 SEK
13 dec 2018 11:46
1 650 SEK
11 dec 2018 19:38
1 601 SEK
10 dec 2018 23:49
1 501 SEK
10 dec 2018 23:49
1 500 SEK
9 dec 2018 8:30
1 100 SEK
9 dec 2018 8:30
1 000 SEK
8 dec 2018 23:43
950 SEK
8 dec 2018 23:43
900 SEK
8 dec 2018 23:43
800 SEK
8 dec 2018 23:43
750 SEK
8 dec 2018 8:19
568 SEK
8 dec 2018 8:19
518 SEK
8 dec 2018 8:19
466 SEK
8 dec 2018 8:19
416 SEK
7 dec 2018 15:29
350 SEK
7 dec 2018 11:29
300 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60