Arne Jones E1299

TESLA, "308U Talisman", rörradio Tjeckoslovakien 1930-tal. Samt Bordsur Bakelit 1930-tal.

Bakelit, höjd 16 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
14 dec 2018 14:06
2 200 SEK
14 dec 2018 14:06
2 000 SEK
14 dec 2018 13:05
1 300 SEK
14 dec 2018 12:21
1 200 SEK
12 dec 2018 16:57
1 100 SEK
12 dec 2018 16:57
1 000 SEK
11 dec 2018 18:50
500 SEK
10 dec 2018 20:08
450 SEK
7 dec 2018 19:24
400 SEK
7 dec 2018 18:55
350 SEK
7 dec 2018 17:50
300 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60