Sven Hansson

(Sverige, 1927-2014)
Sven Hansson
(Sverige, 1927-2014)

SVEN HANSSON, olja på duk, signerad och daterad á tergo Sven Hansson 1978.

Abstrakt komposition. 128 x 96 cm.

Ytsmuts och slitage. Flera större tryckmärken. Repor. Färgbortfall. Fläckar.

Proveniens

Konstnärens familj.

Klubbat pris
14 611
1 281
1 332
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (37 bud)
16 dec 2018 22:26
14 611 SEK
16 dec 2018 22:26
14 111 SEK
16 dec 2018 22:26
14 050 SEK
16 dec 2018 22:26
13 511 SEK
8
16 dec 2018 22:25
13 011 SEK
16 dec 2018 22:25
12 522 SEK
16 dec 2018 22:16
12 010 SEK
8
16 dec 2018 22:16
11 510 SEK
16 dec 2018 22:16
11 337 SEK
16 dec 2018 22:16
10 501 SEK
8
16 dec 2018 22:15
10 001 SEK
9
16 dec 2018 22:15
10 001 SEK
8
16 dec 2018 22:15
8 700 SEK
16 dec 2018 22:15
8 500 SEK
16 dec 2018 22:15
8 201 SEK
16 dec 2018 22:15
8 001 SEK
16 dec 2018 21:50
7 800 SEK
16 dec 2018 21:50
7 600 SEK
16 dec 2018 21:49
7 300 SEK
16 dec 2018 21:49
7 100 SEK
16 dec 2018 21:49
6 800 SEK
16 dec 2018 21:49
6 600 SEK
16 dec 2018 21:48
6 300 SEK
16 dec 2018 21:48
6 100 SEK
16 dec 2018 19:16
5 500 SEK
16 dec 2018 1:51
5 300 SEK
16 dec 2018 1:51
5 100 SEK
16 dec 2018 1:51
5 001 SEK
16 dec 2018 1:50
4 801 SEK
16 dec 2018 1:50
4 601 SEK
16 dec 2018 1:49
4 401 SEK
16 dec 2018 1:49
4 201 SEK
14 dec 2018 20:21
4 000 SEK
11 dec 2018 22:12
2 000 SEK
11 dec 2018 13:01
1 250 SEK
8 dec 2018 15:20
1 111 SEK
8 dec 2018 12:13
300 SEK

Lovisa Törnsten
Göteborg
Lovisa Törnsten
Specialist konst, filialchef Göteborg
+46 (0)708 21 46 58