MUMINMUGGAR, 13 st, porslin, Moomin Characters, Arabia 1999-2017.

Höjd 8 cm.
Familjen
Too-Ticki 2006-2015/ Lilla My gul 2008-2014/ Äventyr 2009-2013.
Hemulen 2004-2013/ Muminpappan filosoferar 1999-2013/ Mumintrollet på isen 1999-2012.
Tofslan & Vifslan 2005-2017/ Mumin-mamman 1999-2013/ Snorkfröken 2001-2012/ Filifjonkan 2004-2013.

Familjen; fotringen mörk samt med smärre nagg.
Too-Ticki; fotringen något mörk.
Lilla My; repa på paraplyet.
Äventyr; helhetsintrycket är gott.
Hemulen; enstaka repor i bakgrunden.
Muminpappan filosoferar; ytan är matt. Fotringen mörk.
Lilla My; repor och märken i bakgrunden. Fotringen något mörk.
Mumintrollet på isen; helhetsintrycket gott.
Tofslan & Vifslan; helhetsintrycket gott.
Mumin-mamman; fotringen mörk.
Snorkfröken; helhetsintrycket gott.
Snusmumriken; helhetsintrycket gott.
Filifjonkan; helhetsintrycket gott.

Klubbat pris
240
2 719
250
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (5 bud)
16 dec 2018 19:40
240 EUR
16 dec 2018 14:57
220 EUR
10 dec 2018 22:26
200 EUR
9 dec 2018 9:09
100 EUR
8 dec 2018 8:13
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977