René Lalique

(Frankrike, 1860-1945)
René Lalique
(Frankrike, 1860-1945)

RENÉ LALIQUE, vas "Bagatelle" 1900-talets andra hälft

Gjutet glas, signerad undertill, höjd 17 cm

Bruksslitage. Repor.

Formgiven 1939

Klubbat pris
1 700
151
157
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
9
21 dec 2018 21:05
1 700 SEK
8
21 dec 2018 21:05
1 600 SEK
9
21 dec 2018 21:05
1 510 SEK
8
21 dec 2018 21:04
1 350 SEK
9
21 dec 2018 21:04
1 250 SEK
8
21 dec 2018 21:04
1 149 SEK
20 dec 2018 18:29
1 049 SEK
20 dec 2018 16:49
999 SEK
20 dec 2018 16:49
950 SEK
20 dec 2018 16:48
900 SEK
20 dec 2018 16:48
850 SEK
20 dec 2018 16:46
800 SEK
20 dec 2018 16:46
750 SEK
20 dec 2018 14:24
700 SEK
20 dec 2018 14:24
650 SEK
18 dec 2018 14:34
500 SEK
18 dec 2018 14:34
450 SEK
17 dec 2018 21:46
400 SEK
15 dec 2018 7:17
350 SEK
14 dec 2018 22:08
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13