Emile Gallé

(Frankrike, 1846-1904)
Emile Gallé
(Frankrike, 1846-1904)

EMILE GALLÉ, vas signerad art Nouveau omkring 1900

Bemålad med emaljfärg, signerad undertill Emile Gallé Déposé, höjd 10, diameter 9 cm

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
5 100
453
472
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
21 dec 2018 21:33
5 100 SEK
9
21 dec 2018 21:33
4 900 SEK
21 dec 2018 21:33
4 600 SEK
8
21 dec 2018 21:33
4 400 SEK
21 dec 2018 21:27
4 200 SEK
21 dec 2018 21:27
4 000 SEK
21 dec 2018 17:29
3 300 SEK
21 dec 2018 13:04
3 100 SEK
21 dec 2018 6:47
2 866 SEK
21 dec 2018 6:47
2 666 SEK
20 dec 2018 20:25
2 200 SEK
20 dec 2018 20:25
2 000 SEK
16 dec 2018 17:00
1 800 SEK
16 dec 2018 17:00
1 700 SEK
13 dec 2018 15:12
1 600 SEK
13 dec 2018 15:12
1 500 SEK
13 dec 2018 9:42
1 200 SEK
12 dec 2018 20:17
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13