Emile Gallé

(Frankrike, 1846-1904)
Emile Gallé
(Frankrike, 1846-1904)

EMILE GALLÉ, vas signerad Art Nouveau ca 1880

Signerad Emile Gallé, bemålad med emaljfärg samt syraetsad dekor, höjd 25 cm

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
7 700
692
731
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
12
21 dec 2018 21:10
7 700 SEK
10
21 dec 2018 21:10
7 500 SEK
12
21 dec 2018 21:09
7 200 SEK
10
21 dec 2018 21:09
7 000 SEK
12
21 dec 2018 21:08
6 700 SEK
10
21 dec 2018 21:08
6 500 SEK
10
21 dec 2018 21:05
6 400 SEK
8
21 dec 2018 21:04
6 200 SEK
10
21 dec 2018 21:04
6 100 SEK
10
21 dec 2018 21:02
6 000 SEK
8
21 dec 2018 21:02
5 800 SEK
10
21 dec 2018 21:01
5 600 SEK
8
21 dec 2018 21:01
5 600 SEK
10
21 dec 2018 20:59
5 400 SEK
8
21 dec 2018 20:59
5 200 SEK
10
21 dec 2018 20:57
5 000 SEK
11
21 dec 2018 20:57
4 801 SEK
10
21 dec 2018 20:57
4 400 SEK
8
21 dec 2018 20:56
4 200 SEK
9
21 dec 2018 20:56
4 100 SEK
8
21 dec 2018 20:56
3 900 SEK
21 dec 2018 20:56
3 700 SEK
21 dec 2018 6:52
3 200 SEK
19 dec 2018 12:34
3 000 SEK
18 dec 2018 14:35
2 099 SEK
14 dec 2018 22:07
550 SEK
13 dec 2018 20:53
500 SEK
12 dec 2018 20:16
400 SEK
12 dec 2018 17:15
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13