1128536

Teemu Salonen

(Finland, Född 1976)
Teemu salonen, bordslampa/skulptur,  "stenblomman", signerad teemu salonen 2015.

TEEMU SALONEN, bordslampa/skulptur, "Stenblomman", signerad Teemu Salonen 2015.

Bastusten, rostig järntråd, skruv, färgad polyestermassa, g4 LED, 12V transformator. Höjd 37 cm.

Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Proveniens

Ur Teemu Salonens samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Klubbat pris
200
2 098
204
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (1 bud)
21 jan 2019 21:57
200 EUR
Rekommendationer