1129503

Teemu Salonen

(Finland, Född 1976)
Teemu salonen, skulptur/bordslampa,"street light", signerad 2017.

TEEMU SALONEN, skulptur/bordslampa,"Street Light", signerad 2017.

Polyesterharts, mässingsrör, g4 LED, 12V transformator. Höjd 38 cm.

Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Proveniens

Ur Teemu Salonens samling.

Galleria G12, Helsingfors.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Klubbat pris
220
2 232
221
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (2 bud)
26 jan 2019 21:56
220 EUR
26 jan 2019 18:45
200 EUR
Rekommendationer