1129505

Teemu Salonen

(Finland, Född 1976)
Teemu salonen, skulptur/bordslampa, "jake", signerad teemu salonen 2016.

TEEMU SALONEN, skulptur/bordslampa, "Jake", signerad Teemu Salonen 2016.

Trä, glasfiber, g4 LED, 12V transformator. Höjd 32 cm.

Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Proveniens

Ur Teemu Salonens samling.

Ars Auttoinen, Galleria G12, Habitare 2017.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
200
2 098
211
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (1 bud)
26 jan 2019 22:02
200 EUR
Rekommendationer