UTAGAWA HIROSHIGE (1797-1858), efter, färgträsnitt. Japan, 1800-tal.

"Vindstilla", 25,5 x 33 cm.

Ej examinerad ur ram. Möjligen uppklistrad på papper.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Klubbat pris
13 500
1 192
1 243
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (51 bud)
3 feb 2019 21:57
13 500 SEK
8
3 feb 2019 21:56
13 000 SEK
3 feb 2019 21:54
12 500 SEK
8
3 feb 2019 21:53
12 000 SEK
3 feb 2019 21:53
11 500 SEK
8
3 feb 2019 21:52
11 000 SEK
3 feb 2019 21:50
10 500 SEK
8
3 feb 2019 21:50
10 200 SEK
8
3 feb 2019 21:50
10 000 SEK
3 feb 2019 21:49
9 800 SEK
8
3 feb 2019 21:47
9 600 SEK
3 feb 2019 21:46
9 400 SEK
8
3 feb 2019 21:46
9 200 SEK
3 feb 2019 21:44
9 000 SEK
8
3 feb 2019 21:44
8 800 SEK
8
3 feb 2019 21:44
8 400 SEK
3 feb 2019 21:44
8 200 SEK
8
3 feb 2019 21:44
8 000 SEK
3 feb 2019 21:43
7 800 SEK
8
3 feb 2019 21:43
7 800 SEK
3 feb 2019 21:43
7 800 SEK
8
3 feb 2019 21:43
7 600 SEK
3 feb 2019 21:43
7 400 SEK
8
3 feb 2019 21:43
7 200 SEK
3 feb 2019 21:43
7 000 SEK
8
3 feb 2019 21:43
6 800 SEK
3 feb 2019 21:42
6 600 SEK
8
3 feb 2019 21:42
6 400 SEK
3 feb 2019 21:42
6 200 SEK
8
3 feb 2019 21:41
6 000 SEK
3 feb 2019 21:41
5 800 SEK
8
3 feb 2019 21:40
5 600 SEK
3 feb 2019 21:40
5 400 SEK
8
3 feb 2019 21:40
5 200 SEK
3 feb 2019 21:40
5 000 SEK
8
3 feb 2019 21:36
4 800 SEK
3 feb 2019 21:26
4 600 SEK
3 feb 2019 20:48
4 400 SEK
2 feb 2019 16:22
4 200 SEK
2 feb 2019 16:20
4 000 SEK
2 feb 2019 16:20
3 800 SEK
29 jan 2019 6:59
3 600 SEK
26 jan 2019 18:52
3 400 SEK
25 jan 2019 23:04
3 200 SEK
25 jan 2019 20:15
3 000 SEK
25 jan 2019 11:41
2 800 SEK
25 jan 2019 11:40
2 600 SEK
25 jan 2019 11:40
2 600 SEK
25 jan 2019 7:22
2 400 SEK
24 jan 2019 18:16
2 200 SEK
24 jan 2019 11:08
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

113. Lemania, "Tg 195", "Tre kronor", ca 1957.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK