1127471
KATSUSHIKA HOKUSAI (1760–1849), efter, färgträsnitt. Japan, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.
Katsushika hokusai (1760–1849), efter, färgträsnitt. japan, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Avbildar kvinna med barn, 40,5 x 12,5 cm

Troligen beskuren. Ej examinerad ur ram, gulnad, blekt.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
2 800
259
285
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
3 feb 21:25
2 800 SEK
3 feb 21:24
2 600 SEK
3 feb 21:12
2 400 SEK
3 feb 21:02
2 200 SEK
3 feb 17:42
2 000 SEK