KATSUSHIKA HOKUSAI (1760–1849), efter, färgträsnitt. Japan, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Avbildar kvinna med blomma, 41,5 x 17 cm

Troligen beskuren. Ej examinerad ur ram, gulnad, blekt.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Klubbat pris
3 800
337
352
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
3 feb 2019 22:49
3 800 SEK
3 feb 2019 22:49
3 600 SEK
3 feb 2019 22:48
3 400 SEK
3 feb 2019 21:42
3 200 SEK
3 feb 2019 21:38
3 000 SEK
3 feb 2019 21:36
2 800 SEK
3 feb 2019 21:30
2 600 SEK
3 feb 2019 21:29
2 400 SEK
3 feb 2019 21:27
2 200 SEK
24 jan 2019 10:19
2 000 SEK