UTAGAWA TOYOHARU (1735–1814), efter, färgträsnitt. Japan, troligen 1900-tal.

Avbildar en kvinna med tobakspipa, med en kvinnlig figur i skyn. 39 x 14,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Blekt. Gulnad. Troligen beskuren.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Klubbat pris
2 500
242
277
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
26 jan 2019 18:55
2 500 SEK
26 jan 2019 18:55
2 400 SEK
24 jan 2019 15:17
2 000 SEK