ITCHO HANABUSA (1652-1724), efter, färgträsnitt. Japan, 1800-tal.

Avbildar eremit och en gudomlig åskgud. 23,5 x 35 cm.

Troligen beskuren. Ej examinerad ur ram. Blekt. Gulnad.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Klubbat pris
3 100
274
285
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
3 feb 2019 17:44
3 100 SEK
3 feb 2019 17:44
2 900 SEK
1 feb 2019 12:28
2 400 SEK
27 jan 2019 0:47
2 200 SEK
25 jan 2019 16:19
2 000 SEK