ISODA KORYUSAI (1735-1790), efter, färgträsnitt, troligen 1900-tal, samt OKÄND KONSTNÄR. Japan, troligen 1900-tal.

En avbildar figur som moppar golvet, 43 x 11 cm. Den andra med motiv av en dansande elegant figur, 39,5 x 5 cm.

Beskurna. Ej examinerad ur ram. Gulnad. Blekt.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
3 feb 2019 20:52
2 000 SEK