Arne Jones E1299

OKÄND KONSTNÄR, färg träsnitt. Japan, omkring 1900.

Föreställande Shoki, demondödaren. Mått 35x14 cm. Mått med ram 48,5x26,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Slitage.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Klubbat pris
3 200
304
347
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
3 feb 2019 21:49
3 200 SEK
3 feb 2019 21:49
3 000 SEK
3 feb 2019 21:49
2 800 SEK
3 feb 2019 21:49
2 600 SEK
3 feb 2019 21:48
2 400 SEK
3 feb 2019 21:30
2 200 SEK
3 feb 2019 9:23
2 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02